INFORMÁCIE K FOTENIU

 

Pred tým než sa spolu uvidíme na fotení Vás poprosím prečítať si nasledovné informácie, podľa ktorých budete vedieť čo očakávať na našom stretnutí.

 

Oblečenie

Pre spoločné rodinné fotky sa obliekame farebne a materiálovo zladení.Na oblečení nepoužívame: výrazné vzory, potlače, nápisy. Myslite však na pohodlie, použite oblečenie v ktorom sa príjemne cítite. Áno aj Jeansy sú úplne v poriadku 🙂 Preferujeme jednoduché jemné jednofarebné tričká, tielka. Nezabudnite na oblečenie klásť veľký dôraz, navždy ostane na Vašich spomienkových fotografiách 🙂 GALÉRIA pre inšpiráciu

Oblečenie do fotoateliéru

Prosím oblečte si niečo ľahké. Pre bábätká a malé deti fotoateliér extra vyhrievam.

Rekvizity

Všetky rekvizity používam vlastné. Používam aj vlastné detské oblečenie do 3 rokov, kožušinky, košíky, lavičky a pod. Samozrejme oblečenie si môžete priniesť vlastné, nie je to však podmienka. Môžete priniesť obľúbeného plyšového miláčika Vašich detí, alebo i hračku. Plastové hračky však NEBUDÚ súčasťou fotografií. Budete ich mať len pre lepší pocit dieťatka. Aby sa mohlo počas prestávky zabaviť, ak je krátka prestávka potrebná.

 

Zvieratká

Sú vítané. Pokojne si prineste Vášho rodinného miláčika, psíka, alebo iné zvieratko – sú tiež členom rodiny.

Čo priniesť pre bábätká a pre Vás

 • Stravu alebo pitie na ktoré je dieťatko zvyknuté.
 • Snack pre Vás
 • Vlhčené obrúsky
 • Suchá bavlnená plienka (Handrička)
 • Náhradné plienky
 • Náhradné oblečenie v prípade ušpinenia vecičiek od jedla, mlieka a pod.
 • Cumlík (ak používate) – nebude však použitý počas fotenia

Objednávanie na termín

Objednávky a info o termínoch poskytujem len elektronicky. Za objednanie na termín sa neplatí záloha. Vyplňte do formulára radšej aj Vaše telefónne číslo pre akútne situácie a náhle zmeny v termínoch fotenia. Občas sa môže stať niečo neočakávané. Vaše číslo ostáva u mňa v bezpečí a slúži len na tento účel.

Trvanie fotenia

Trvanie fotenia závisí od dieťaťa. Bežne od 1 do 2 hodín. Na fotenie si vyhraďte dostatok času. Myslite pred príchodom i na prípadnú dopravnú situáciu. V prípade omeškania sa môže skrátiť vyhradený čas na Vaše fotenie.

Trvanie fotenia novorodencov

2- 4 HODINY!  Príprava kŕmenia, kŕmenie, odstraňovanie nehôd, tíšenie, uspávanie, opakovanie kŕmenia, obliekanie bábätka, pózovanie tvoria 80% času FOTENIA.

Ak s dieťatkom nieje možné na fotení spolupracovať a odmieta sa ďalej fotiť (staršie deti), fotenie sa ukončuje nezávisle od počtu nafotených záberov. Dám možnosť dofotenia v iný termín, alebo je prepočítaná alikvótna čiastka  z fotenia.

Výber fotografií a čas úpravy

Výber fotografií robím po konzultácii s Vami, následne ste zaradení do poradia v úprave fotiek, tak ako prebiehali fotenia pred Vami. Doba spracovania fotografií je maximálne 5 týždňov od výberu fotografií na spracovanie. (Avšak často sa zmestím do dvoch týždňov) 


Autorský zákon

Zákon č. 618/2003 o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom.

 • Autorom fotografie je zhotoviteľ fotografie.
 • § 16  VZNIK AUTORSKÉHO PRÁVA  – Autorské právo k dielu vzniká okamihom, keď je dielo objektívne vyjadrené v podobe vnímateľnej zmyslami.
 • Autor udeľuje výhradné, alebo nevýhradné práva zákazníkovi k použitiu týchto fotografií.
 • Verejné použitie fotografií a ich šírenie je možné len s uvedeným COPYRIGHT LOGOM na fotografii.
 • Fotografie nesmú byť použité na komerčné účely bez písomného súhlasu autora.
 • Autorstvo je neprenesiteľné a zákazník sa kúpou fotografií nestáva autorom fotografie.
 • Všetky nepoužité (neupravené) fotografie vymazávam.
 • Vyhradzujem si právo podlľa § 18  písmeno a) rozhodnúť o zverejnení alebo o nezverejnení svojho diela a teda  použiť niektoré z fotografií ako ukážky vlastnej práce na mojej FB stránke a na www.vajdova.com.  Ak si želáte fotenie s nezverejnými fotografiami služba je príplatková podľa cenníka.

Fotografie, ktoré Vám odovzdávam zálohujem 3 mesiace, ak by ste náhodou vaše CD stratili.Licencia fotografie sa nachádza v exif súbore každej digitálnej fotografie.

Licencie pre používanie fotografií

Licencie uvádzam v exif súbore v každej digitálnej fotografii:
Súkromné použitie = vyvolanie fotografií, tlač plátna, fotodarčeky.
Verejné použitie = takto označené fotografie môžete použiť a umiestniť na (fotky s logom fotografa) Facebook, sociálne siete, email, WWW, verejné zdieľanie. Pri nahrávaní fotografie na Facebook, sa Vám v texte pod nahratou fotografiou zobrazí text licencie. Nahrávajte teda iba fotografie s COPYRIGHT logom.

Neupravené zábery „bonusy“

Neupravené fotografie sa ihneď po finálnej selekcii vymazávajú a nie sú poskytované.