INFORMÁCIE K FOTENIU

Pred tým než sa spolu uvidíme na fotení Vás poprosím prečítať si nasledovné informácie, podľa ktorých budete vedieť čo očakávať na našom stretnutí.

Oblečenie

Pre spoločné rodinné fotky sa obliekame farebne a materiálovo zladení.Na oblečení nepoužívame: výrazné vzory, potlače, nápisy. Myslite však na pohodlie, použite oblečenie v ktorom sa príjemne cítite. Áno aj Jeansy sú úplne v poriadku 🙂 Preferujeme jednoduché jemné jednofarebné tričká, tielka. Nezabudnite na oblečenie klásť veľký dôraz, navždy ostane na Vašich spomienkových fotografiách 🙂 GALÉRIA pre inšpiráciu

Oblečenie do fotoateliéru

Prosím oblečte si niečo ľahké. Pre bábätká a malé deti fotoateliér extra vyhrievam.

Rekvizity

Všetky rekvizity používam vlastné. Používam aj vlastné detské oblečenie do 3 rokov, kožušinky, košíky, lavičky a pod. Samozrejme oblečenie si môžete priniesť vlastné, nie je to však podmienka. Môžete priniesť obľúbeného plyšového miláčika Vašich detí, alebo i hračku. Plastové hračky však NEBUDÚ súčasťou fotografií. Budete ich mať len pre lepší pocit dieťatka. Aby sa mohlo počas prestávky zabaviť, ak je krátka prestávka potrebná.

 

Zvieratká

Sú vítané. Pokojne si prineste Vášho rodinného miláčika, psíka, alebo iné zvieratko – sú tiež členom rodiny.

Čo priniesť pre bábätká a pre Vás

  • Stravu alebo pitie na ktoré je dieťatko zvyknuté.
  • Snack pre Vás
  • Vlhčené obrúsky
  • Suchá bavlnená plienka (Handrička)
  • Náhradné plienky
  • Náhradné oblečenie v prípade ušpinenia vecičiek od jedla, mlieka a pod.
  • Cumlík (ak používate) – nebude však použitý počas fotenia

Objednávanie na termín

Objednávky a info o termínoch poskytujem len elektronicky. Za objednanie na termín sa neplatí záloha. Vyplňte do formulára radšej aj Vaše telefónne číslo pre akútne situácie a náhle zmeny v termínoch fotenia. Občas sa môže stať niečo neočakávané. Vaše číslo ostáva u mňa v bezpečí a slúži len na tento účel.

Trvanie fotenia

Trvanie fotenia závisí od dieťaťa. Bežne od 1 do 2 hodín. Na fotenie si vyhraďte dostatok času. Myslite pred príchodom i na prípadnú dopravnú situáciu. V prípade omeškania sa môže skrátiť vyhradený čas na Vaše fotenie.

Trvanie fotenia novorodencov

2- 4 HODINY!  Príprava kŕmenia, kŕmenie, odstraňovanie nehôd, tíšenie, uspávanie, opakovanie kŕmenia, obliekanie bábätka, pózovanie tvoria 80% času FOTENIA.

Ak s dieťatkom nieje možné na fotení spolupracovať a odmieta sa ďalej fotiť (staršie deti), fotenie sa ukončuje nezávisle od počtu nafotených záberov. Dám možnosť dofotenia v iný termín, alebo je prepočítaná alikvótna čiastka  z fotenia.

Výber fotografií a čas úpravy

Výber fotografií robím po konzultácii s Vami, následne ste zaradení do poradia v úprave fotiek, tak ako prebiehali fotenia pred Vami. Doba spracovania fotografií je maximálne 5 týždňov od výberu fotografií na spracovanie. (Avšak často sa zmestím do dvoch týždňov)